1. 12. 2019
2 mindoba čtení

Domácí péče o vlasy

Chcete se zbavit lupů? Trápí vás mastné vlasy? Pomocí níže uvedených návodů si můžete pomoci snadno a levně.

Ocet na lupy

Jak se snadno zbavit lupů? Postačí jen obyčejný ocet. Umyjte si vlasy dle zvyku a nakonec si vlasy spláchněte vodou s octem. Stačí 3-4 víčka octa do misky s vodou. Touto směsí si prolijte pokožku hlavy a také vlasy. Pozor – po spláchnutí hlavy vodou s octem si vlasy již neoplachujte. Typické aroma octu do rána vyprchá. Doporučuji aplikovat každý druhý den dokud lupy nezmizí.

lupy
Ilustrační foto

Mastné vlasy?

“Umyj si vlasy Jarem.” – na tuto radu jsem zůstala zprvu koukat. Ale faktem je, že z nádobí mastnotu odstraní. Pro první mytí použijte Jar, následně vlasy umyjte šampónem a nezapomínejte na kondicionér.

Vlasy jsou od přírody mastné, pokud je umyjete pouze nějakým přípravkem na nádobí, tak je sice odmastíte, ale zaděláte si na problém. Proto následuje i šampón a kondicionér.

Jak posílit vlasy? Vaječný zábal pomůže

Připravte si 2 vejce, 2 lžíce sody a 2 lžíce olivového oleje. Ingredience rozmíchejte pořádně rozmíchejte, naneste na hlavu a nechte 10 minut působit. Vlasy budou krásně měkké a po vyschnutí se můžete těšit na silnější prameny.

Lámavé vlasy?

Zkuste masku z kiwi a z citrónové šťávy. Rozmixujte 1 kiwi a přidejte šťávu z jednoho citronu. Tuto směs naneste na  suché vlasy a následně je zabale do igelitu. Nechte pracovat hodinu a poté vlasy spláchněte za použití kondicionéru.

Ilustrační obrázek

Chcete lesklé vlasy?

Kupte si jedno světlé pivo, otevřené jej nechte 2 hodiny odstát na lince (mělo by mít pokojovou teplotu a zbavíte se tak bublinek) a poté jej nalijte na hlavu. Nechcete působit 5 minut a vlasy smyjte s kondicionérem.

Co na suché vlasy?

Maska z oleje zaručeně pomůže. Olej o pokojové teplotě (max. 35 stupňů) naneste do vlasů a nechte 20 minut působit. Poté vlasy opláchněte  teplou vodou. A jaký olej použít? Olivový, kokosový nebo mandlový.

Ilustrační obrázek

Pořádný objem vlasů

Máte vlasy bez objemu? Nezoufejte a zkus následující masku. Vydlabejte jedno avokádo, přidejte 2 lžíce medu (musí být tekutý) a nakonec přidejte trochu olivového oleje. Tuto směs aplikujte 2x týdně po dobu 10 – 15 minut. Nezapomínejte na důkladné mytí pomocí teplé vody a šampónu.