13. 11. 2019
3 mindoba čtení

Jak vypadají dětské hvězdy dnes

Když si jejich kamarádi hráli, a užívali si školního věku, oni již dobývali svět na filmovém plátně, a jejich život vypadal určitě trochu jinak.
Dnes již mají své vlastní děti či vnuky, a jejich osudy se často vyvíjely jinak, než bychom očekávali.
Některé u filmu zůstaly, a některé se vydaly jinou cestou.

Karin Inger Monica Nilsson (Pippi Dlouhá Punčocha)

Karin Inger Monica Nilsson Pippi Dlouhá Punčocha
Desetiletou Karin Nilssonovou určitě ani ve snu nenapadlo, že role Pippi Dlouhé Punčochy (Pipilota Citrónie Cimprlína Mucholapka Dlouhá punčocha) v seriálovém ztvárnění dětské knížky od Astrid Lindgren ji přinese popularitu, která ji bude provázet po celý její život.
Přestože další velké role již nepřišly, její postava utkvěla v povědomí diváků až do současnosti.

Paradoxem trochu zůstává fakt, že ji její nejslavnější herecká role v podstatě kromě popularity nic jiného nepřinesla, protože tehdy legislativa ve Švédsku nedovolovala platit dětem za učinkování ve filmech.
Její jedinou odměnou vedle slávy tak zůstalo jenom ocenění španělskou televizní cenou “TP de Oro”.

Mason Gamble (Denis postrach okolí)

Určitě každý s Vás viděl a zalíbil si toho neskutečného rošťáka, a zároveň roztomilého kloučka z filmu Denis postrach okolí, v kterém zazářil vedle dokonalého Waltera Matthau.
Mason Gamble Denis postrach okolí
Když vyhrál konkurs na tuto jeho nejslavnější roli, porazil dalších 20000 dětí, které se chtěly Denisem také stát.

Mason Gamble není v současnosti hercem na plný úvazek. Jeho poslední herecké obsazení bylo ve filmu Golf in the Kingdom (2010). Vystudoval UCLA a nyní je jeho profesí mořská biologie.

Zuzana Pravňanská (Spadla z oblakov)

Kdo z nás, dříve narozených, by si nevzpomněl na jeden z nejznámějších televizních seriálů Spadla z oblakov, vysílaný dokonce i ve Vietnamu, v kterém desetiletá Zuzanka velmi dobře ztvárnila postavu mimozemské návštěvnice.
Zuzana Pravňanská Spadla z oblakov
O co lépe se jí dařilo při natáčení, o to hůře v dalším osobním životě.
Nepodařilo se jí dokončit vzdělání, jako nezletilá byla znásilněna kamarádem, a více se toulala po ulicích než pobývala doma.
Vdala se v 18 letech, a její manželství rozhodně nepatřilo k těm šťastným. Další znásilnění manželem, bití, nadávky.
Později přišla o své dcery (manžel jí je nevrátil), které nakonec skončily v ústavu.
Když přišel další muž do jejího života, tak se zdálo, že bude zase vše v pořádku. Pomohl jí z jejích problémů, a řekli byste si, že bude zase dobře. Bohužel velmi brzy zemřel, jejich byt připadl jeho rodině, naše Majka z Gurunu zůstala bez střechy nad hlavou, a vrátila se k láhvi alkoholu.

Od té doby se živila mnoha různými způsoby. Podle poslední informace snad řídí tramvaj v Bratislavě, takže dávejte pozor, zda Vás náhodou nepoveze zrovna Majka.

Jacob Christopher “Jake” Lloyd

Jake ‘J.J.’ Warren (Hvězdy na zemi), Anakin Skywalker (Star Wars: Epizoda I – Skrytá hrozba), Jamie Langston (Rolničky kam se podíváš) a další. To je výčet neúspěšnějších snímků, v kterých malý Jake učinkoval.
Jacob Christopher Lloyd Star Wars
Dva roky po tom nejlepším (Star Wars) natočil ještě snímek Madison, který se ale stal kasovním propadákem. Od této doby není zmínka o Jakeových dalších angažmá.
Později Jake prohlásil, že důvodem pro ukončení jeho herecké kariéry byla šikana ve škole.
V posledních několika letech se prohřešil proti zákonu, jeho matka prohlásila, že trpí schizofrenií, kterou později on sám napadl v jejím domě v Indianopolis.