14. 12. 2019
3 mindoba čtení

Tyto songy znáte z filmů, ale dokážete je identifikovat?

Pokud alespoň občas koukáte na filmy, tak jistě znáte takové ty stěžejní scény podbarvené hudbou. Možná je znáte i z televizních znělek a rádia. Ale znáte jejich názvy a interprety?

Hudba dělá film

Hudební podbarvení dodává scénám dramatičnost, strach a spád. V následujících ukázkách určitě poznáte několik písní, a odhalíte jejich názvy a interprety. Pokud vám úryvky nic neříkají, najděte si písničky na YouTube a pusťte si je celé, nebo se přihlašte k účtu na Spotify.

Thor Ragnarok

Poslední velký boj na mostě. Thor se snáší k hromadě nepřátel a do toho začne hrát chytlavá píseň s vyřvávajícím zpěvákem.

Thor Ragnarok
Thor Ragnarok

Pretty Woman

V tomto filmu hrají hned 3 pecky. Stejnojmenná skladba v podání Roye Orbisona, It Must Have Been Love od Roxette, a další slavnou píseň znáte jistě taky cool.

Julia Roberts – zdroj: wikimedia.org

Nejen Bezstarostná jízda

Určitě znáte takové ty cestovatelské scény. Tato píseň se proslavila díky filmu Bezstarostná jízda, ale znát ji mlžete z dalších filmů.

Bezstarostná jízda – zdroj: flickr.com

 

Forrest Gump

V tomto filmu zazněla spousta hitů. Od Elvise a jeho skladby “Hound Dog“, kolem písně “Mrs. Robinson”, až po jednu chytlavou “venkovskou” písni o Alabamě. Tato píseň začíná klidným vybrnkáváním chytlavé melodie.

Tom Hanks
Tom Hanks – zdroj: wikimedia.org

 

Star Trek: Do neznáma

Tato stará pecka byla ve filmu označena za “klasickou hudbu”. Pokud budou v budoucnu podobné písně považované za klasiku, tak bych se do takové budoucnosti rád dostal good .

Pokračujte na další straně…