3. 12. 2019
2 mindoba čtení

Novodobý Frajer Luke – chtěl sníst 50 vajec a zemřel

Americký film z roku 1967, v němž Paul Newman ztvárnil postavu vězně Lucase “Cool Hand Luke” Jacksona, patří k jedné z jeho neslavnějších rolí. Herec zde skvěle naplnil tuto postavu antihrdiny, který neustále zpochybňoval jakoukoli autoritu, nikdy před nikým neustoupil, a přijal jakoukoli výzvu jen aby dokázal, že na to má.
Slavná věta “Nikdo nemůže sníst 50 vajec” jej vyprovokovala k tomu, že to zkrátka zvládl za hodinu.

Touto scénou se pravděpodobně nechal inspirovat dvaačtyřicetiletý Subhash Yadav z indické Uttarpradéše, který se vsadil s přítelem, že zvládne stejné množství natvrdo uvařených vajec, na rozdíl od filmu bez časového limitu.

41 vajec zvládl odvážlivec bez větších problémů, ale to následující se ukázalo jako úplně poslední poslední. Když se jej pokusil spolknout, upadl do bezvědomí, z kterého se již neprobral, a po převozu do nemocnice zemřel.
Lékaři přesnou příčinu jeho úmrtí nezveřejnili, pouze uvedli, že jí byl celkový kolaps organismu, který se dostavil jako následek přejedení.

Na světě není mnoho lidí, kteří podobnou věc dokážou

Ale není to nemožné. Bylo publikováno několik případů, kdy lidé tento výkon opakovali, či dokonce i navýšili.

Sonya Thomasová – obžerství jako zaměstnání

Tato poměrně subtilní dívka udivuje na různých soutěžích jedlíků svými výkony už několik let. K jejím dosaženým metám patří kromě těch 50 vajec například 4,5 kilogramu masových kuliček (jedna váží cca 15 g), spořádaných na montanském Libby Nordicfestu, kde jí tento výkon zajistil rekodr ve zmíněné disciplíně.

Světový rekord je 141 vajec

Asi největším jedlíkem naší planety je Joey Chestnut, který drží v této disciplíně celkem 46 světových rekordů. Nejednom, že dokázal sporcovat 141 natvrdo uvařených vajec za celkem 8 minut, ale zvládl mnoho dalších, až nesmyslných výkonů, které by většinu z nás dopravily do márnice.
Posuďte sami:

  • Nathanovy párky v rohlíku: 74 za 10 minut
  • Kuřecí křídla: 182 za 30 minut
  • Grilované sýrové sendviče: 47 za 10 minut
  • Krokety: 185 za 8 minut
  • a další…