27. 10. 2019
3 mindoba čtení

Pár strašidelných míst v Česku

I u nás se nachází strašidelná místa. Která to jsou a kde je najdete?

Bojíte se rádi?

Zkuste navštívit pár strašidelných míst a otestujte své “pro strach uděláno”. Následující místa patří mezi nejstrašidelnější v Česku a rozhodně stojí za návštěvu.

Les Bor (Branišovský les)

Já mám lesy rád. Někdy mohou působit trochu strašidelně, ale tento je opravdu zvláštní. Místo je “nabité” negativní energií. Toto místo dokáže v lidech vzbuzovat nepříliš dobré pocity. Možná za to může jeho ponurá atmosféra. Les Bor prostě na lidi působí temně…

Můžete zde chodit hodiny a nikoho nepotkat. S čím se však můžete potkat?
Lidé často mluví o jasně slyšitelných korcích, které nemají svého majitele. Nacházejí se zde místa, kde dochází ke změnám teplot. Uděláte krok a náhle je vám zima.

Toto zvláštní místo dokáže v lidech vzbuzovat pocity brnění končetin. Přidáte-li k tomu “divné zvuky” a někdy i spatření nevysvětlitelných přízraků, může jí o netradiční procházku.

Temný les
Ilustrační obrázek

Býčí skála

Jeskyně v Moravském krasu sloužila od pradávna jako pohřebiště. Na tomto místě se odehrávaly rituály temné rituály a to včetně obětin.
Údajně zde mělo být mučeno a zabito několik desítek lidí. Setkáte se i příběhy ztrácejících se lidí a zjevujících se duchů. Narazíte i na historky o ohních. Ty však nezapalují lidé, ale temné bytosti.

40 mrtvol bez končetin

V jeskyni bylo nalezeno více něž 40 ostatků (převážně ženy). Těla byla bez rukou, nohou či hlav.
Příčinou má být pohřební rituál z 5. století př. n. l.. Jde o ponuré místo s temnou historií a výskytem duchů.

Mohou za to oběti?
Přetrvávají zde duchové obětí?

Strašidelné hrady

Hrady Houska a Křivoklát mají také zajímavou historii a jejich zdi skrývají mnohá nadpřirozená tajemství.

Křivoklát byl v minulosti vězením a jeho stěny mají obývat duchové utýraných vězňů. Lidé hlásí vizuální a sluchové nadpřirozené podměty. Při procházení jim naskakuje “husí kůže” a zvláštní pocity jim občas nedovolí vstoupit na některá místa.

Houska má zase ukrývat vchod do samotného pekla. Nad průrvou do země byla postavena kaple. Ta má bránit v příchodu čertů a jiných nadpřirozených bytostí. Nejznámější historka patří průzkumu samotné “brány do pekel”. Lidé si chtěli peklo prohlédnout, tak do jámy spustili vězně. Ten po chvilce začal neskutečně řvát. Po vytažení zjistili, že zešedivěl a sešel o desítky let. Nikdy o svém zážitku nepromluvil a za pár dní zemřel. Prý šílenstvím…

Historek mají oba hrady mnohem více…

Hrad houska
Hrad Houska

 

Hřbitov bláznů v Bohnicích

Na tomto místě je prý ta nejtemnější energie. Bodejť by ne! Na hřbitově bylo pohřebných na 4000 lidí. To sice není nic zvláštního, ale musíte chápat, že šlo pacienty nedaleké léčebny. A nejen to.

Najdete zde ostatky vojáků z první světové, vrahů, sebevrahů a další nešťastníky. Například bohatí lidé, jejichž dědicové nechtěli čekat… nemanželské děti. Nechybí ani psychicky zdraví lidé, kteří byli “uklizeni” do blázince.

Místo v lidech budí neklid za bílého dne a v noci je to ještě horší. Duchařských historek je popsáno opravdu mnoho. Strašidelné zvuky, pohybující se předměty a zjevující se přízraky. Toto místo je opravdu pro nebojácné.

strašidelný hřbitov
Hřbitov bláznů v Bohnicích