1. 12. 2019
1 mindoba čtení

Breussova dieta

Dieta se stavená léčitelem Rudolfem Breussem patří mezi ty nejkontroverznější výživové programy, které spatřily světlo světa. Důvodem tohoto ohodnocení je fakt, že během této diety nejíte po dobu 42 dnů VŮBEC NIC.
Jediné, co Vaše tělo uvidí jsou zeleninové šťávy a čaje. Každý soudný člověk uzná, že se jedná o výživu, která hraničí s sebevraždou, a je určena jen pro ty největší tvrďáky.
Tento výživová program byl původně určen jako podpůrná léčba při onkologickém onemocnění. Protože mimo tohoto údajného efektu (nikdy jednoznačně neprokázaného), způsoboval razantní úbytek na váze, začal být po čase používán jako velmi tvrdá forma odtučňovací kůry.

Pokud si někdo troufne vydat se touto cestou, a vydrží, mohou váhové úbytky dosahovat i řádu desítek kg za měsíc. Co to však udělá s jeho tělem je druhá věc. Minimálně předpokládejte stav rovnající se podvýživě, a z tohoto důvodu rozhodně není možné Breussovu dietu v původní podobě ani v nejmenším doporučit.

Zkrácené verze pro očištění organismu

Vzhledem k až životu nebezpečné razanci této diety se později vyvinula její zkrácená varianta, určená k očištění organismu, či jako podpůrná složka dalších dietních programů.
Očistný program vytvoříme tak, že alespoň dva dny v týdnu vysadíme běžnou stravu, a nahradíme ji pouze nápoji z Breussovy diety. Doba dvou dnů není nijak pevná, každý si ji může nastavit delší tak, jak vydrží, a bude mu to vyhovovat.
V tomto pojetí už není nijak nebezpečná, ale její dodržování nepřetržitě v řádu týdnů může organismu hodně ublížit.

Varování: výše uvedený text má pouze informativní charakter, a jeho aplikace je vždy na osobní odpovědnost čtenáře. Vždy doporučujeme jakékoli stravovací změny provádět s ohledem na Váš současný zdravotní stav, a po dohodě s ošetřujícím lékařem, či odborníkem na stravovací postupy.