28. 10. 2019
2 mindoba čtení

Nepodceňujete kyselost v těle

Kyselost lidského organismu může být startovací podmět pro nejrůznější zdravotní problémy. Jak ji eliminovat?

Jak poznat překyselení organizmu?

Příznaků je mnoho, bohužel nejsou často vnímány v souvislosti s překyselením. Na druhou stranu tento článek nechápejte tak, že za vše může překyselení.

Nejčastější příznaky překyselení organizmu

  • bolesti svalů a kloubů
  • únava
  • pocit zimy
  • kožní potíže
  • podráždění očí a nosu
  • průjmy a zácpy

Test kyselosti je hračka

Pokud vás trápí popsané potíže, tak zajděte do lékárny pro lakmusový papírek. Navštivte s ním toaletu a pomočte jej. Výsledek prozradí více.

Lakmusový papírek

Pozitivní test?

Určitě tuto skutečnost konzultujte s lékařem. Poradí vám co dál. Ale i svépomoci můžete s překyselením bojovat. Nejde o žádnou domácí léčbu, ale podpůrné kroky.

Úprava nejen jídelníčku

Určitě úpravu jídelníčku konzultuje s odborníkem. Počítejte s větším přísunem ovoce, zeleniny a luštěnin. Začněte více pít (obyčejnou vodu) a rozvíjejte pohybové aktivity. Rovněž se snažte vyhýbat se stresu.

Ovoce a hlavně zelenina

Tyto potraviny pomáhají do těla dostat zásadité látky. Nemusíte se hned stát vegetariánem a veganem, ale ruku na srdce – kdo z vás jí ovoce a  zeleninu pravidelně? Kdy jste měli k večeři obyčejný zeleninový salát?

Zeleninový salát
Nasytí a prospěje

Hodně pít

Obyčejná voda má pro tělo blahodárné účinky. Kolik ji denně vypijete? A věřte mi, že limonády a kávy do těla moc obyčejné vody nedostanou. Zkuste do sebe dostat alespoň 2l vody denně. Perlivá voda rovněž moc nepřispívá

Hýbejte se

Hodinová procházka denně prospěje organizmu více, než stejná doba u televize nebo počítače. Pohyb je často opomíjená “léčebná procedura”.

Co pomáhá dále?

Bylinkové čaje mohou pomoci v boji s kyselostí. Nejčastěji jsou doporučovány čaje z fenyklu, kopřivy, ženšenu a pampelišky.

Celozrnné pečivo rovněž pomáhá. Naopak se vyvarujte pečivu z bílé mouky.

Jezte zásadité přílohy (brambory, pohanka).

Kyselá proti kyselosti

Zajímavý je fakt, že citróny pomáhají v boji s kyselostí. Stačí vymačkat půlku citron do sklenice s vlažnou. Tento lektvar by se měl pít každé ráno na prázdný žaludek.

Voda s citronem
Půlka citrónu do vlažné vody
Varování: výše uvedený text má pouze informativní charakter, a jeho aplikace je vždy na osobní odpovědnost čtenáře. Vždy doporučujeme jakékoli stravovací změny provádět s ohledem na Váš současný zdravotní stav, a po dohodě s ošetřujícím lékařem, či odborníkem na stravovací postupy.