26. 11. 2019
2 mindoba čtení

Šest zázračných potravin, po kterých určitě zhubnete

Dieta není pouze o cvičení, ale také o potravinách. Pokud se snažíte shodit pár kil, tak koukněte po následujících potravinách. 

Hubněte s chutí

Následující potraviny vám pomohou zhubnout, dochutit ne moc chutná dietní jídla, nebo je lze použít jako základ k nejrůznějším jídlům.

Citróny nejen pro rychlejší trávení

Citróny posilují imunitu (díky vitamínu C), ale zároveň dokáží nastartovat trávicí procesy v těle. Navíc pomáhají vyplavovat toxické látky.

Ilustrační obrázek

A jak na to? Stačí vymačkat jeden citrón do sklenice s vlažnou vodou a vypít hned ráno. Důležité je být nalačno. Navíc obsahují látky, které potřebují snad všechny orgány v těle.

Houby nejen pro chuť

Houby obsahují minimum kalorií a jsou bohaté na vitaminy B a D. Nízkokalorická jídla jsou často jaksi téměř bez chuti. Přidejte pár hub a budou chutnější.

Ilustrační obrázek

Houby jsou navíc bohaté na minerální látky. Také pomáhají s imunitou.

Papričky na tuky

Chilli papričky jsou výborným spalovačem tuků. Obsahují látky, které nastartují metabolismus poměrně zvláštním způsobem. Jednoduše vysvětleno – nutí tělo spalovat vlastní tuky.

Ilustrační obrázek

Prý dobře fungují při zmenšování boků a pasu.

Ananas – hubněte s chutí

Chuť tohoto ovoce určitě znáte, ale kdo z vás věděl o obsahu pouhých 8% sacharidů? Bílkovin a tuků má ještě o něco méně. Navíc je tvořen poměrně velkým množstvím vody. Díky obsaženému enzymu bromelinu pomáhá odbourávat tuky.

Ilustrační obrázek

Krevety jsou téměř bez tuků

Pokud máte rádi dary moře a držíte redukční dietu, tak určitě nezapomínejte na krevety. Ty navíc obsahují proteiny a minerály. Jde i o příjemnou změnu – tedy pokud chutnají. Kdo do sebe bude dostávat jen ovoce a zeleninu?

Ilustrační obrázek

Avokádo a jeho tuky

Nejsou tuky jako tuky a toto ovoce je zářný příklad. Avokádu obsahuje mononenasycené mastné tuky. Ty patří do skupiny zdravých tuků. Avokádo je naprosto bez cholesterolu a obsahuje vlákninu. Dostatek vlákniny je základ pro každou dietu.

Ilustrační obrázek